Kokie yra tvarumo ugdymo principai, kaip prisidėti prie tvarumo idėjų įgyvendinimo, kaip integruoti tarpdalykines disciplinas, organizuoti virtualias ekskursijas, siekiant ugdyti sąmoningą asmenybę, kuriai rūpi planetos ateitis- į šiuos klausimus padės atsakyti tarptautinis Erasmus+ projektas TRAVEL (KA220-SCH-N.2023-1-IT02-KA220-SCH-000154173). Projekto, kurio trukmė- 36 mėn. veiklas pradėjome įgyvendinti 2023 m. lapkričio 1 d.
Per šį laikotarpį nuotolinių susitikimų metu kartu su koordinuojančia institucija ANTARES (Ispanija) detaliau aptarėme projekto paraiškoje numatytas veiklas, susipažinome su techniniais partneriais bei kitomis projekte dalyvaujančiomis institucijomis iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos, pristatėme tvarumo principus, jau taikomus mokyklose, rinkome duomenis apie pažangių technologijų įrankius ir programas, padėsiančias tyrinėti, patirti ir mokytis virtualioje aplinkoje.
Viena projekte numatytų veiklų- virtualių kelionių populiarinimas, kurias sėkmingai galima panaudoti ugdymo procese. Dalyvaudami nuotolinėse ekskursijoje, mokiniai gali apžiūrėti istorines vietoves, muziejines vertybes ir eksponatus, neišeidami iš namų ir tokiu būdu geriau suprasti kitų šalių kultūrą bei tradicijas, įgyti naujų žinių, taip pat prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Gruodžio mėn. Kaune vyko projekto partnerių susitikimas, kurio metu aptarta, kaip efektyviau organizuoti įtraukiančias virtualias edukacines išvykas, skirtas interaktyviam mokymuisi.
Projekto paraiškoje numatytas intelektinio produkto kūrimas- virtuali kelionė po biosferos poligoną, pažintis su biologine įvairove bei jos saugojimo būdais, o produkto kūrimo procese dalyvaus vyresniųjų klasių mokiniai. Sukurta interaktyvi mokomoji medžiaga padės formuoti atsakingesnį požiūrį į aplinką, suteiks galimybę ugdyti sąmoningą asmenybę, kuriai rūpi planetos ateitis ir įkvėps efektyviau integruoti tvarumo temas į ugdymo procesą.
Mokytoja Jolita Prielgauskienė
Atnaujinta: 2024-12-21