Jaunojo tyrėjo diena Domeikavos gimnazijoje

• Paskelbta: 2022-02-01

Sausio 25 dieną Domeikavos gimnazijoje vyko patirtinio gamtamokslio ugdymo diena su Mobiliąja moksline laboratorija MoMOLab.

Kartu su įspūdingo dydžio laboratorija ant ratų, atvyko mokslininkų komanda, kurie įrengė papildomas stacionarias Jaunojo tyrėjo laboratorijas gimnazijos patalpose.

Mokiniai susipažino su įvairiais prietaisais ir moksline įranga, Lietuvos mokslininkų vykdomais eksperimentais, mokslo naujienomis, sulaukė  patarimų, kaip taisyklinga atlikti mokslinį tiriamąjį darbą.

Penkiasdešimt keturi 7-I gimnazijos klasių mokiniai, kartu su jiems vadovaujančiais mokslininkais, atliko tyrimus: mokėsi nustatyti maisto kokybės rodiklius, tirti paviršinio vandens kokybę, dalyvavo elektronikos ir energetikos užsiėmimuose. Tiriamųjų darbų aprašai ir mokslinė metodinė medžiaga padės mokiniams ieškoti naujų tyrimų temų, planuoti bei tobulinti metodikas projektiniams ir brandos darbams, sustiprins savivaldaus mokymosi įgūdžius. Džiugu, kad gamtos mokslais gimnazijoje domisi labai įvairių gebėjimų mokiniai, o dalyvavimas tokiame projekte stiprina įtraukųjį ugdymą, STEAM, kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, praktinį taikymą, problemų sprendimą eksperimentuojant.

Fizikos mokytojas Virginijus Karmonas