Piramidė–horizontalusis saulės laikrodis

Kaip naudotis tarptautinio saulės laikrodžių registro svetaine?

 

Trumpai apie svetainę. Tarptautinio saulės laikrodžių registro svetainėje sundialatlas.net., kurio įkūrėjas ir administratorius - italų verslininkas Fabio Savian, per trylika metų, skaičiuojant nuo svetainės įkūrimo dienos, yra patalpinta (ir vis kasdien pasipildant) šešiasdešimt tūkstančių saulės laikrodžių iš 124 pasaulio šalių, tame tarpe 56 saulės laikrodžiai iš Lietuvos. Sundial Atlas svetainėje galima sužinoti naujausią informaciją apie saulės laikrodžius, literatūrą, projektavimo programinę įrangą, kaip iš popieriaus pasigaminti įvairius saulės laikrodžių modelius ir pan. Atsidarę svetainę http://sundialatlas.net, pažymėkite nuorodą sundials in the world, išsiskleidusiame pasaulio šalių sąraše spragtelėkite ant Lietuvos vėliavos http://sundialatlas.net/atlas.php?cmbm=1, vėl spragtelkite kairiajame ekrano krašte ant nuorodos http://sundialatlas.net/atlas.php?cmbm=2 ir atsidariusiame lange išvysite Lietuvos saulės laikrodžius keliuose puslapiuose. Pasirinkite, kiek saulės laikrodžių norite matyti puslapyje:

Po to, spragtelėjus ant dominančios nuotraukos, atsidarys puslapis su pasirinkto saulės laikrodžio išsamia informacija: nuotraukomis (jų kiekis), kada ir kas įkėlė šias nuotraukas, kiek atlikta jų peržiūrų nuo įkėlimo datos, kas saulės laikrodžio autorius bei technines charakteristikas, ir pan.

Peržiūrint nuotrauką, spragtelėkite ant jos ir ji pasirodys naujame lange, kuriame galėsite peržiūrėti visas nuotraukas didesniame mastelyje. Spragtelėjus ant nuorodos http://sundialatlas.net/atlas.php?cmbm=2  išvysite visame monitoriaus ekrane, kur dar yra numatyta galimybė ją pasididinti bei įsirašyti į atmintį.

Pasižymėję nuotrauką, spragtelėkite ant informacijos suteikimo simbolio. Pasižymėję nuotrauką, spragtelėkite ant simbolio ir atsidariusioje lentelėje išvysite išsamią informaciją apie šią nuotrauką (kas įkėlė, nuotraukos autorius, nuotraukos dydis, raiška ir kiti techniniai jos duomenys).

Rekomenduotina į mobilųjį telefoną įdiegti programėlę Sundial Atlas Mobile ( 3 MG). Tai tarsi visų pasaulio saulės laikrodžių (tame tarpe ir Lietuvos), patalpintų svetainėje SundiAlatlas vizualus turinys. Visada su savimi („po ranka“, t.y. neprireiks kreiptis į kompiuterį) bus pasiekiama informacija apie saulės laikrodžius pasauliniame saulės laikrodžių atlase. Be to, bus galimybė žemėlapyje „pakeliauti“ ir po įvairias pasaulio vietoves, miestų gatvėmis ir pan. Žemėlapyje spragtelėję ant saulės laikrodžio vietovę žyminčio smeigtuko, išvysime nedidelę nuotrauką, koordinates ir jo eilės numerį SundiAlatlas svetainėje. Dar kartą spragtelėję ant šios informacijos langelio, galėsite pasirinkti tolimesnę eigą apie saulės laikrodį: prisijungti prie svetainės SundialAtlas, navigacijos – t.y. kaip nukeliauti prie saulės laikrodžio ar Street wiew pagalba pasižvalgyti apie šią vietovę.

 

Atnaujinta: 2024-05-08
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
7. 14.20 – 15.05
 • 1. 08.30 – 09.15
 • 2. 09.25 – 10.10
 • 3. 10.30 – 11.15
 • 4. 11.35 – 12.20
 • 5. 12.30 – 13.15
 • 6. 13.25 – 14.10
 • 7. 14.20 – 15.05
 • 8. 15.15 – 16.00