Domeikavos „Serbentėlei“ 25!

• Paskelbta: 2022-05-23

Šeštadienį Domeikavos gimnazijos bendruomenė minėjo vaikų folkloro ansamblio „Serbentėlė“ 25-erių metų veiklos sukaktį. Salėje aidėjo liaudiškos dainos, smagiai trypė šokėjai, vyko žaidimai.

Už puoselėjamą autentišką folklorą, ilgametį nuoširdų darbą ir Kauno rajono garsinimą meras Valerijus Makūnas dėkojo šio ansamblio įkūrėjai ir vadovei Daivai Bradauskienei, taip pat Kamilei Jurelevičiūtei ir Viliui Marmai.

Pirmasis „serbentukų“ koncertas įvyko 1997 metais, gegužės 19 dieną, tarptautiniame folkloro festivalyje „Atataria lamzdžiai“ Kaune. Per tą laiką ansamblio veikloje dalyvavo šimtai vaikų, kurie užaugo ir patys populiariną liaudies meną naujoms kartoms.

„Serbentėlės“ repertuaras pasižymi išskirtiniu autentiškumu, jį D. Bradauskienė užrašė etnografinėse ekspedicijose. Vaikai dėvi įvairių Lietuvos regionų tautinius kostiumus. Muzikantai gali groti armonika, smuiku, lumzdeliu, kanklėmis, basetle, būgnu.

Dar 2002 metais D. Bradauskienė ir „Serbentėlė“ pelnė aukščiausią Lietuvos liaudies mėgėjų meno apdovanojimą „Aukso paukštę“. „Serbentėlės“ pasiekimai žinomi Lietuvoje ir už jos ribų. Šis kolektyvas – nuolatinis Dainų švenčių, kitų festivalių bei konkursų dalyvis, nugalėtojas bei prizininkas.

Domeikavos laisvalaikio salės nuotr.