SĄLYTĮ TURĖJUSIŲ ASMENŲ IZOLIAVIMO ALGORITMAS (Atnaujinta 2022-01-17)

• Paskelbta: 2022-01-18

Nuo 2022-01-17 įsigaliojo pakeitimai:

• Izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims sutrumpėjo iki 7 d.

• Esant kontaktui ugdymo įstaigoje: nebus izoliuojami greituosius testus atliekantys mokiniai ir darbuotojai, taip pat persirgę per pastarąsias 90 dienų

• Jeigu asmuo turėjo sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, izoliacijos laikas bus skaičiuojamas nuo asmens, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, teigiamo PGR tyrimo atlikimo dienos. Turėjusiems sąlytį ugdymo įstaigoje izoliacijos laikas bus skaičiuojamas nuo paskutinio kontakto dienos.

• Simptominiai asmenys nedalyvauja ugdymo procese, izoliuojasi, rekomenduojama atlikti greitąjį savikontrolės testą ir registruotis tel. 1808 ar https://1808.lt/ PGR tyrimo atlikimui.

• Klasėje esant Covid susirgimui, visiems asmenims, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepytiems žmonėms,  turėjusiems rizikingą kontaktą, norint tęsti kontaktinį ugdymą bus atliekami greitieji savikontrolės testai (GAT): GAT iškart + GAT po 48 / 72 val. + GAT po 48 val. (arba artimiausią darbo dieną, jei neįmanoma išlaikyti nustatyto testavimo dažnumo).  Išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu),

• Sąlytį turėję asmenys, dalyvaujantys ugdymo procese, kuriems taikoma aukščiau nurodyta testavimo tvarka , 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) dienos negali dalyvauti neformaliojo vaikų švietimo ar kitose veiklose, jei jose dalyvauja kitos ugdymo įstaigos vaikai, taip pat tokie asmenys negali dalyvauti renginiuose, kitose žmonių susibūrimo vietose, rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Bendraujant su kitais asmenimis, tokie asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencijos priemonių.

• Persirgusiems asmenis, kai nuo teigiamo SARS-CoV-2 PGR / antigeno testo praėjo ne daugiau nei 90 dienų, testavimas ir izoliavimas netaikomas.