,,PI“ diena

• Paskelbta: 2024-03-21

,,PI“ diena

Kovo 14 dieną gimnazijoje minėjome tarptautinę skaičiaus π dieną. Pi diena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką, ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną (3,1415926…).
Po pirmos pamokos kovo 14 d. 15 min. po 9 val. gimnazijos salėje rinkosi mišrios 6-7 klasių mokinių komandos ir sirgaliai paminėti Pi dieną. 5 komandos buvo pasiruošę emblemas, šūkius ir atlikusios namų darbus – papuošę lėkšteles penkių spalvų skrituliukais, o kiekviena 7a ir 6b sirgalių komanda, atsinešė spalvotus skrituliukus.  Matematikos mokytoja Sigita Staškevičienė visiems papasakojo kas yra skaičius π, jo istoriją. Visus Pi šventės dalyvius supažindino su konkurso taisyklėmis. Ryžtas, azartas ir didžiulis noras nugalėti vedė komandas į priekį. Sirgalių komandos dėliojo iš skrituliukų įvairias mozaikas, spalvino ir ieškojo įvairių geometrinių figūrų, sprendė kryžiažodžius. Komandos pristatė šūkius, atliktus namų darbus, emblemas, tikrino matematines žinias, atsakinėjo į gudrius klausimus, kūrė eilėraščius. Įvairios matematinės užduotys skatino komandas būti susikaupusiomis iki paskutinės minutės.  Šventės pabaigoje visų laukė saldi dovana.

Dėkojame komisijos pirmininkui - pavaduotojui Ernestui Petraičiui.

Pi diena ilgai laukta,

Mūsų šventė mylima.

Plotas, spindulys, skersmuo

Apskaičiuoti mokam juos.

(7b ir 7d komanda)

Plotus skritulių skaičiuosim,

Apskritimų skersmenį žinosim.

Π atrodo sudėtinga,

Bet išmokus vardint linksma.

(7a, 7b ir7c komanda)

Ačiū visiems dalyvavusiems ir kūrusiems Pi šventę, iki kitų metų!

Matematikos mokytoja Sigita Staškevičienė