STEAM edukacijos „Mylintiems gamtą ir technologijas“

• Paskelbta: 2024-02-07

Vykdant „Tūkstantmečio mokyklos I“ projektą, vasario 6 d. Ib ir IIa gimnazijos klasės dalyvavo STEAM edukacinėje veikloje VDU Žemės ūkio akademijoje, kurios tema - „Mylintiems gamtą ir technologijas“.
Susiskirstę į atskiras grupes, moksleiviai išklausė temas:, „Ar gali kuras būti ekologiškas“, „Ekologiškas maistas“, „Vanduo – mūsų turtas“ ir „Pažink vandenį“. Diskutuodama su IIa gimnazijos klasės mokiniais, prof. dr. V. Makarevičienė aptarė klimato kaitos problemas, supažindino su biodegalų rūšimis, jų privalumais ir trūkumais. Laboratorijoje mokiniai, atliko skaičiavimus ir patys gamino biodyzeliną iš rapsų aliejaus ir metanolio.
Temoje „Ekologiškas maistas“, gimnazistai klausėsi doc. dr. Daivos Šileikienės paskaitos apie ekologiškus maisto produktus, jų sertifikavimą ir tokių produktų kontrolės mechanizmą nuo žaliavos auginimo laukuose iki patekimo ant mūsų stalo; taikė netradicinį piešinių tyrimo metodą, kuriame piešiniai išgaunami iš maistinės medžiagos sulčių, laikant jas organizmą imituojančioje kristalizacijos kameroje.
Ib gimnazijos klasės mokiniai su prof. dr. Laima  Česoniene aiškinosi apie vandenį, jo rūšis, cheminę sudėtį ir kietumą, o laboratorijoje su doc.dr. Milda Gumbyte atliko vandens kietumo nustatymo tyrimą.

Kartu su #Tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra. #NaujosKartosLietuva