Poezijos popietė linksmai

• Paskelbta: 2024-03-26

Tikroji poezija: kai eilėraštyje lieka ne rankų, o širdies šešėlis.

Poetas Justinas Marcinkevičius

2000 metais UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Pirmoji Poezijos diena paminėta Paryžiuje, UNESCO būstinėje. Manoma, kad poezija atsirado iš liaudies šokių. Be jos neapseidavo dievų pagarbinimo ritualai, kai grojant muzikai ir šokant buvo dainuojami rimuoti žodžiai. Tokiu būdu buvo atsipalaiduojama ir išlaisvinamos susikaupusios emocijos. Gilioje senovėje poetai buvo priskiriami prie aiškiaregių, laikomi šventaisiais pamišėliais, per kuriuos kalba dievai. Seniausiais poetais laikomi Homeras, Heziodas, Pindaras. Per amžius pasikeitė ne tik supratimas apie poeziją, bet ir reikalavimai jai. Kartais norėta, kad poezija būtų kuriama prisilaikant griežtų rimavimo taisyklių, o kartais manyta, jog ji neturi būti varžoma jokių išankstinių nuostatų.

Šį pavasarį gimnazijoje kartu su ketvirtokais linksmai šventėme Poezijos dieną. Mokiniai deklamavo savo pasirinktus eilėrasčius, džiaugėsi vieni kitų drąsa ir dalinosi gera nuotaika.

Dėkojame bibliotekininkėms Editai Purlienei ir Laimai Dzvonkienei

Nuotraukos: