Minint knygnešio dieną

Minint knygnešio dieną, gimnazijoje svečiavosi Inga Dagilė - dizainerė ir knygų iliustruotoja, sukūrusi iliustracijas skaitytojų pamėgtoms ir įvairius apdovanojimus pelniusioms knygoms: „Drambliai ėjo į svečius”, „Mano tėtis rašo knygą”, „Istorijos skanėstai”, „Kas kaip miega”, maketavo knygą „Laimė yra lapė” ir kt.

Viešnia pamokoje ,,Kaip gimsta knyga” pasakojo, kokį kelią knyga nukeliauja nuo autoriaus iki knygyno, kiek žmonių kiekviename gamybos proceso etape ja rūpinasi. Ypatingas dėmesys buvo skirtas spaustuvėje vykstantiems procesams, kuriuos labai retai kas būna matęs. Knygos spausdinimo etapai buvo aiškiai ir struktūriškai sudėlioti, iliustruoti nuotraukomis ir vaizdo medžiaga. Mokiniai susidomėję klausėsi, o pabaigoje drąsiai uždavė klausimų, į kuriuos dailininkė išsamiai atsakė.