Erasmus+ projekto CiELO partnerių mokymo ir mokymosi veiklos

• Paskelbta: 2023-02-27
  • Kategorija: Renginiai

Vasario 6-10 dienomis Domeikavos gimnazijoje vyksta Erasmus+ projekto CiELO partnerių mokymo ir mokymosi veiklos.

Itališkai ,,cielo’’ reiškia “dangų”. Projekto tematika susijusi su tvarios ekonomikos vystymo aspektais, vandens ir dirvožemio taršos problemomis. Siekiame ugdyti mokinių atsakingumą naudojant gamtinius ir žmogaus sukurtus išteklius. Kaip teigiama projekto koncepcijoje – galvojame apie tai, ,,kas didesnis už didelį, aukštesnis už aukštą ir gyvybiškai svarbus mums visiems".

Projekto dalyvius – mokinius, mokytojus, mokslinius partnerius iš Zagrebo universiteto, projekto koordinatorius FEEM ir Civicamente atstovus sveikino Domeikavos gimnazijos direktorius Dalius Vibrantis, projekto koordinatorė Ada Micpovilienė ir linkėjo efektyvaus darbo, naujų žinių, pažinčių, prasmingo laiko Lietuvoje. Pirmąją projekto susitikimo (LTTA) dieną 37 mokiniai iš Kroatijos, Italijos, Rumunijos ir Lietuvos susipažino bendraudami tarptautinėse komandose. Projektą koordinuojančių organizacijų FEEM ir Civicamente atstovai pristatė savaitės mokymosi veiklų programą ir programinę įrangą Canva, naudojamą kurti problemų sprendimo minčių žemėlapius. Domeikavos gimnazijos chemijos mokytoja Vygrė Čiužaitė visus pakvietė į aromaterapinių žvakių gamybos edukaciją, kurioje taikytos chemijos, matematikos ir anglų kalbos žinios. Seminaras ne tik suteikė naujų patirčių, bet ir padėjo susidraugauti, patirti bendravimo džiaugsmą. Domeikavos gimnazijos mokytojas, biofizikos mokslų daktaras Vilius Marma organizavo įtraukią paskaitą apie medžiagų perdirbimą, tvarumą ir panaudojimą, kurią iliustravo muzikos instrumentų iš perdirbtų medžiagų gamybos ir taikymo pavyzdžiais. Pirmoji projekto diena baigėsi nuotaikinga vakarone su mūsų gimnazijos pasididžiavimu – folkloro ansambliu ,,Serbentėlė“.