Tarptautinė skaičiaus PI diena

• Paskelbta: 2023-03-17
  • Kategorija: Renginiai

Š. m. kovo 14 d. Kauno r. Domeikavos gimnazijos matematikai ir bendruomenė minėjo tarptautinę skaičiaus PI dieną. Norint atkreipti dėmesį į matematikos reikšmę mūsų gyvenime I aukšte buvo galima stebėti matematikos mokytojos S. Staškevičienės pateiktą informacinę vaizdo medžiagą ,,Matematikos grožis“. Mokiniai susipažino su skaičiaus PI atsiradimo istorija, kam reikalinga ši matematinė konstanta, kokios savybės ir įdomybės. Angliškai kalbantiems PI asocijuojasi su žodžiu „pie" (pyragas) ir geometrine jo forma, be to, tai jau tapo tradicija – pi šventės metu svečius vaišinti ir patiems vaišintis pyragais, linksmai aptarinėjant matematikos įdomybes. Nuo 2009 m. kovo 14 d. - Nacionaline PI diena. Taip buvo siekiama pabrėžti matematikos ir ja grindžiamų tiksliųjų mokslų svarbą ir paskatinti jaunimą  siekti matematikos studijų. Vadovaujami mokytojos S. Staškevičienės, matematikos pamokų metu 6B, 6C ir 6D klasių mokiniai atliko šias užduotis:
 Matavo apvalaus daikto - lėkštės lanko ilgį (siūlo pagalba) ir skersmens ilgį.
 Apskaičiavo Pi reikšmę (apskritimo ilgio ir skersmens santykį) dalindami kampu.
 Lygino gautą reikšmę su = 3,1415926...
 Atliko kūrybinius darbus, panaudojant 5 spalvų skrituliukus.
 Apskaičiavo gauto paveikslo iš skrituliukų plotą.
5C klasės mokiniai per matematikos pamoką klausėsi pasakų apie ,,Matematikos šalį“, dėliojo dėliones. 4 klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis galėjo ne tik pamatyti 6A, 6B, 6C ir 6D klasių matematikos pamokose atliktus kūrybinius darbus ,,Piešiniai koordinačių plokštumoje“ ir ,,Paveikslai iš skrituliukų“, bet ir išrinkti gražiausiai atliktus darbus. Matematikos mokytoja S. Staškevičienė supažindino mokinius su vaizdo medžiaga ,,Matematikos grožis“, skaitė matematines pasakas apie aritmetinius veiksmus ir matematikos šalies atsiradimą, demonstruodama 5 klasės mokinių atliktą matematikos kūrybinį darbą ,,Matematikos šalis“. Mokiniai kūrė dėliones, matavo lėkštės ilgį ir skersmenį, skaičiavo apskritimo ilgio ir skersmens santykį bei vaišinosi saldumynais. Tikime, kad dauguma mokinių prisimins, kokia matematika gali būti graži ir įdomi. Mieli Mokiniai! Tik Jūsų pastangos, darbas ir žinios suartins Jus su matematika, o požiūris sutelks ir nuves SĖKMĖS keliu!

Dėkojame matematikos mokytojas Sigitai Staškevičienei